top of page

Arodbiedrība nepiekrīt Saeimas Kancelejas direktora atlaišanai


Māris Steins. Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība šodien nolēma nepiekrist rosinātajai Saeimas Kancelejas direktora Māra Steina darba līguma uzteikšanai, žurnālistiem sacīja arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons.

Pēc abu pušu uzklausīšanas par minētā lēmuma pieņemšanu vienisprātis bija visi pieci komisijas locekļi, skaidroja Jirgensons. Viņš norādīja, ka sīkāku informāciju par pieņemto lēmumu nesniegs. Gadījumā, ja šis jautājums nonāks tiesā, arodbiedrība tiesai sniegs sava lēmuma pamatojumu.

Arodbiedrības Juridiskā komisija šodien skatīja jautājumu saistībā ar Saeimas Prezidija rosināto Steina darba līguma uzteikšanu. Sanāksmē tika uzklausīti gan pats Steins, gan Saeimas pārstāvji.

“Neliekuļošu, protams, arodbiedrības lēmumu vērtēju pozitīvi,” sacīja Steins. Viņš norādīja, ka arodbiedrība nekonstatēja iemeslus, lai Prezidijs varētu uzteikt viņa darba līgumu. Līdz ar to Kancelejas vadītājs apņēmies turpināt strādāt. Prezidija turpmāko rīcību viņš atturējās komentēt.

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (RP) norādīja, ka arodbiedrības iestāšanos darbinieka pusē vērtē ar izpratni. Arodbiedrības pieņemtais lēmums Saeimas Prezidijā vēl nav saņemts, norādīja politiķe, atbildot uz jautājumu, kāda būs Prezidija turpmākā rīcība.

Parlamenta priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC), komentējot šo jautājumu, atgādināja, ka viņš atturējās balsojumā par Prezidija lēmumu sākt Steina darba līguma uzteikšanas procedūru. Klementjevs uzskata, ka ar Steinu var turpināt sadarbību, tomēr jāpilnveido atsevišķi aspekti, piemēram, varētu apmācīt viņu darbam ar modernajām tehnoloģijām.

Saskaņā ar Darba likumu, ja darbinieku arodbiedrība nepiekrīt darba līguma uzteikumam, viena mēneša laikā no atbildes saņemšanas dienas darba devējs var celt prasību tiesā par darba līguma izbeigšanu.

Kā ziņots, Saeimas Prezidijs 23.aprīļa slēgtajā sēdē nolēma sākt Steina darba līguma uzteikšanas procedūru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Prezidijs šādu lēmumu pieņēmis, pamatojoties uz šā gada 24.marta un 3.aprīļa ārkārtas slēgtajās sēdēs konstatētajiem faktiem par Steina “būtiskiem darba līguma un darba kārtības noteikumu pārkāpumiem, pieņemtajiem lēmumiem un ar tiem saistītajiem dokumentiem”.

Prezidijs vienojās lūgt Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību pieņemt lēmumu par piekrišanu Steina darba līguma uzteikšanai.

Jau vēstīts, ka šopavasar parlamentā tika nozagti trīs Saeimas Prezidija locekļu datori. Reaģējot uz parlamenta datoru zādzību, Saeimas Prezidijs 3.aprīlī slēgtā sēdē ir pieņēmis lēmumu saistībā ar parlamenta drošības uzlabošanu. Arī 24.martā notika Prezidija slēgtā sēde, lai izskatītu jautājumus par parlamenta apsardzes pastiprināšanu. Iepriekš Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC) skaidroja, ka atbildība par parlamentā notiekošo ir jāuzņemas Saeimas Kancelejas direktoram, kuram zādzības dēļ arī bija uzdots rakstīt paskaidrojumu.

Pērn 14.oktobrī Saeimas Prezidija vairākums nolēma piemērot disciplinārsodu Steinam, izsakot viņam rājienu. Viņam tika arī pārmests, ka vairākus mēnešus aizkavējās divu likumprojektu nonākšana parlamenta atbildīgajā komisijā. Steins toreiz norādīja, ka kļūdu pieļāvuši likumprojektu sūtītāji un ka no viņa nevar prasīt paredzēt visas iespējamās citu cilvēku kļūdas.

Steins no 1990.gada līdz 1993.gadam vadīja Augstākās Padomes Kanceleju, bet 1993.gadā kļuvis par Saeimas Kancelejas direktoru.

http://www.la.lv/arodbiedriba-nepiekrit-saeimas-kancelejas-direktora-atlaisanai/

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page